På regionssamlingen deltok samfunnskontakt og politisk rådgiver Bjørn Thorvaldsen.
Noen av temaene som ble tatt opp var politiske hovedprioriteringer, opplegg for partiprogramprosessene og valgkampen 2025. 

Maritimt Forum er en interesseorganisasjon som samler hele den norske maritime næringen. Maritimt Forum har over 700 medlemmer so over tid bidratt til å utvikle en verdensledende og helhetlig maritim klynge. Maritimt Forum samler både arbeidstaker- og arbeidsgiversiden i næringen, og representerer fellesinteressene til klyngen.

Konstituert  daglig leder for Maritimt Forum er Fride Solbakken. 

I mandatet Maritimt Forum er oppgavene formulert slik:

Bidra til økt samarbeid mellom organisasjoner og bedrifter innen norsk eksportrettet maritimt næringsliv.

Skape økt forståelse for, og oppmerksomhet rundt de maritime næringer betydning for norsk økonomi og samfunnsliv.

Bidra til å videreutvikle norsk maritim kompetanse og kvalitet med sikte på økte leveranser og mer eksport av maritime varer og tjenester.

Fremme de maritime næringers fellesinteresser ovenfor norske og utenlandske myndigheter.